Shpikja e rrallë e studentit kosovar, krijon turbinë që prodhon rrymë (VIDEO)
Sot në orën 12:00 në ambientin e Fakultetit të Inxhinierisë Mekanike në Prishtinë, studenti Burhan Dushullovci ka prezantuar punimin e tij të ri duke shfaqur me sukses turbinën me erë që prodhon rrymë.

Studenti Dushullovci eksperimentin e ka kryer si detyrë.

Ky është eksperimenti më i ri i turbinës me erë, i cili prodhon energji elektrike dhe është realizuar në Prishtinë./albeu.com/
Shtuar më 14/10/2014, ora 15:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori