Shpikësi shqiptar i helikopterit vazhdon të bëjë shpikje të reja (VIDEO)
Kjo pajisje, e cila shërben për të hapur gropa për të mbjellë pemë, është ideuar dhe realizuar si shpikje nga ana e preshevarit, Qani Luftiu.

Lutfiu, që është një mjeshtër autodidakt i automekanikës, këtë pajisje e ka krijuar vetëm disa muaj pasi ka bërë një helikopter e të cilin nuk po i lejohet ta ngjis në qiell, pasi Presheva, ku jeton mjeshtri, është në zonën e sigurisë ajrore të Serbisë.

Lutfiu njihet si mjeshtër për rregullimin e traktorëve dhe motokultivatorëve./albeu.com/
Shtuar më 07/10/2014, ora 11:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori