Shpërthim në Bosnje: Një i vrarë, pesë të lënduar
Autoritetet boshnjake bëjnë të ditur se një punëtor është vrarë dhe pesë të tjerë janë lënduar si pasojë e një shpërthimi në një fabrikë të letrës në pjesën veriore të Bosnjës.

Shpërthimi ka ardh si pasojë e boljerit të fabrikës.
Ngjarja ndodhi sot në mëngjes, ndërsa autoritetet janë ende duke e hetuar rastin.

Policia bën me dije se personat e lëndruar janë dërguar menjëherë në spital, por njëri prej tyre ka ndërruar jetë. /albeu.com/

Shtuar më 26/07/2016, ora 15:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori