Shpend Maxhuni nuk ikën nga AKI
Drejtori i Agjencisë Kosovare të Intelegjencës, Shpend Maxhuni, do të vazhdojë të mbajë pozitën e kryespiunit. Ai nuk do të largohet nga kjo pozitë.

Ish-drejtori i Policisë, Shpend Maxhuni, nuk do të largohet nga udhëheqja e njëri prej institucioneve më të rëndësishme të sigurisë.

Shefi i AKI’së nuk do të largohet nga udhëheqja e këtij insticioni, shkruan Express.

Sot, media të ndryshme, kanë raportuar se Maxhuni do të largohet nga AKI’ja për të vazhduar karrierën në diplomaci.

Njëjtë ishte thënë edhe për Kryeprokurorin e Shtetit, Aleksander Lumzin, pasi ishte ballafaquar me skandalin e jurisprudencës.

Shpend Maxhuni është përfshirë në skandalin e deportimit të gjashtë shtetasve turq nga Kosova.

Atëkohë, mbante pozitën e Shefit të Policisë. Pasi ishte shkarkuar Driton Gashi nga AKI, Maxhuni ishte transferuar në këtë institucion me nënshkrimin e Presidentit Hashim Thaçi dhe me aprovim të Ramush Haradinajt.
Shtuar më 25/05/2019, ora 14:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori