Shpend Ahmeti shkon në punë me biçikletë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Sot është Dita Evropiane e levizjes pa makina.

Shumë qytetarë të Prishtinës kane marre biçikleta tek katedralja “Nëna Terezë” dhe të vazhdojnë drejt sheshit “Ibrahim Rugova”.

Ahmeti, që vetë kishte dalë me biçikletë tha se dita simbolike ka nisur me bllokimin e rrugëve "George Bush" dhe "Garibaldi" dhe që pasdite do të vazhdojë edhe me dalje makinash në rrugën "UÇK".

Gjatë ditës së sotme, qytetarët mund të marrin dhe të lëvizin me biçikleta, të cilat janë vënë në disa kënde të kryeqytetit. /albeu.com/

Shtuar më 22/09/2014, ora 14:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori