Shpend Ahmeti bën koalicion me AAK-në
Pëlqej
Kryetari i Komunës sv Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, shkruan albeu.com.

``Dje kemi arritur marrëveshjen për bashkëqeverisjen me Aleancen për Ardhmërinë e Kosovës në Prishtinë dhe tani mund të konfirmojmë që në Kuvendin Komunal kemi shumicen që do të na mundësojë zbatimin më të shpejtë të reformave dhe përmbushjen e zotimeve.

Detajet e tjera do të bëhen publike pas mbledhjes inaugurese dhe para mbledhjes së parë të Kuvendit Komunal.`` ka shkruar Ahmeti./albeu.com/
Shtuar më 15/12/2017, ora 10:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori