Shkurte Fejza dekorohet nga presidenca
Presidentja Atifete Jahjaga ka pritur sot në një takim këngëtaren e mirënjohur, Shkurte Fejza.

Jahjaga e dekoroi Fejzën me Medalje PresidencialeMeritave, në 40-vjetorin e punës së saj.

Ky dekordim shkon për punën dhe për angazhimin serioz të Fejzajt në kulturën e shtetit të Kosovës.

Medalja Presidenciale e Meritave u jepet personave që me punën e tyre kanë kontribuar në fusha të veçanta si: arsim, shkencë, kulturë, rini, sport, siguri e shërbim civil. /albeu.com/

Shtuar më 30/10/2014, ora 15:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori