Shkëmbimi i territoreve ende i vlefshëm për Daçiq
Ideja për shkëmbim territoresh është ende e vlefshme për kryeministrin e Serbisë Ivica Daçiq. Ai e sheh si një zjidhje të përhershme këmbimin e territoreve mes Serbisë dhe Kosovës, shkruan KTV

“Personalisht besoj se kjo është zgjidhja më e mirë, më e shpejtë dhe më e qëndrueshme. Mendoj se kjo zgjidhje do të pranohej si nga shqiptarët ashtu edhe nga serbët, sepse nuk ndërlidhet me ndonjë palë të tretë”, tha ai. /albeu.com/
Shtuar më 08/05/2013, ora 17:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori