Shkarkohet Ministri Bajram Hasani, në vend të tij një grua (FOTO LAJM)

Qeveria e Kosovës me kërkesë të Nismës Socialdemokrate ka marrë vendim për të liruar nga detyra ministrin e Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasanin.

Kështu thonë burime të, brenda qeverisë së Kosovës.

Sipas këtyre burimeve nga qeveria konfirmojnë se U.D ne krye të MTI-së do të jetë zëvendësministrja aktuale nga Nisma, Arbresha Krasniqi,raporton indeksonline. Nisma udhëheq me tri ministri në qeverinë e Kosovës. Kryetari i këtij subjekti, Fatmir Limaj mban postin e zëvendëskryeministrit në qeverinë e Kosovës.
Shtuar më 05/09/2018, ora 15:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori