Shkarkimi i djalit që i kërcënoi të dashurën, reagon deputeti Haxhi Shala
Deputeti i AAK-së në Kosovë, Haxhi Shala ka reaguar pas lajmit se presidentja në detyrë Vjosa Osmani do të shfuqizojë vendimin për emërimin e Konsullit të Përgjithshëm në Pragë( mes tyre dhe Flakron Shala, djali i Haxhisë) pasi është në kundërshtim me praktikat diplomatike.

Në lidhje me këtë deklaratë, në një postim në Facebook, Shala ka uruar Flakronin për ditëlindjen duke cekur se liria e birit të tij dhe Kosovës po njolloset nga fundrrinat e ngjitura në kulmin e shtetit.

Postimi i Haxhi Shalës Flakron biri im kur ti linde para 25 vite unë jetoja refugjatin dhe Kosova lëngonte nga robëria serbe.

Sonte kur ti Flakron dhe Kosova jeton lirinë, lirinë tënde dhe te Kosovës po e njollosin fundrrinat e ngjitura në kulmin e shtetit.

Flakron flakro kudo qe je me dashurinë për atedheun tonë Kosoven!

Urime ditëlindja.

Ndërkohë kujtojmë se vendimi për emërimin e Flakron Shalës si Konsull të Përgjithshëm në Pragë të Çekisë ka ngjallur shumë reagime, pasi kujtojmë se edhe vota e babait të tij Haxhisë pati një rëndësi të madhe në krijimin e qeverisë Hoti.

Djali i Haxhi Shalës u bë i njohur kur i dolën kërcënimet që i bënte të dashurës së babait të tij, këngëtares Anxhelina Shalës.

Shtuar më 26/11/2020, ora 11:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori