Shifrat e dhimbshme, deri tani mbi 1000 të vdekur në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik njoftoi sot se në 24 orët e fundit në Kosovë ishin shënuar 555 raste të reja me koronavirus.

orët e fundit edhe 14 persona nuk kanë mundur të fitojnë betejën me virusin e rrezikshëm.

Numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë në vend ka shkuar në 1.040.

Sipas IKSHPK-së, janë kryer 1340 testime dhe janë shëruar 324 persona.Shtuar më 02/12/2020, ora 15:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori