Shfaqet gruaja e Ivanoviçit, ka një mesazh për hetuesit
Milena Ivanoviç, bashkëshortja e kreut të vrarë të SDP-së, Oliver Ivanoviq, në përkujtimin e 6-mujorit të vrasjes, tha se nuk mund ta imagjinojë që rezultatet e hetimit do të jenë të gjata.

Ajo së bashku me shumë bashkëpunëtorë të Oliverit ka vendosur buqeta të freskëta me lule dhe ka ndezur qirinj para zyrave të partisë ku ata qëlluan brutalisht me Ivanoviçin, miqtë e tij të shumtë, shokë të partisë, si dhe ambasadori i Zvicrës në Prishtinë, Jean-Hubert Lebet konfirmojnë se ai nuk do të harrohet.

“Nuk mund ta imagjinoj dot se hetimi nuk do të japë rezultate për kaq kohë dhe se ne ende kemi vetëm spekulime dhe spekulime. Nuk më pëlqen fakti që ka qenë një kohë e gjatë pasi kam frikë se qëllimi është vetëm vonesa, e cila do të margjinalizojë këtë rast dhe ta hedh atë në harresë.

Shpresoj se ata që punojnë në këtë rast së shpejti do të kenë disa informata specifike dhe se autorët e këtij krimi brutal do të sillen para drejtësisë. Oliver e meriton atë", tha për “Novosti”, gruaja e Ivanoviçit.


Shtuar më 17/07/2018, ora 10:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori