Shefqet Krasniqi: Amerikanët na sollën lirinë
Imami i Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi u shpreh se populli amerikan ka qenë gjithnjë pranë popullit shqiptar dhe se ai na e ka sjell lirinë.

Ai tha se gjithnjë amerikanët i ka trajtuar me shumë respekt në ligjëratat që ka mbajtur.

“Disa herë e kam potencuar se ata pas Allahut na kanë sjellë lirinë. Madje edhe për liritë fetare, unë e kam marr shembull Amerikën”, u shpreh Krasniqi.

Shefqet Krasniqi potencoi se demokracia amerikane është shembull për tu ndjekur edhe për shqiptarët. /albeu.com/

Shtuar më 04/08/2014, ora 10:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori