Shefi i kabinetit të Muhaxherrit nën hetime
Prokuroria e Pejës e ka konfirmuar se Durim Sheremeti, shef i kabinetit të kryetarit të komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, është duke u hetuar lidhur me një tender.

Kur u pyet nëse Sheremeti është duke u hetuar për këtë rast, Prokuroria e Pejës u përgjigj se pesë persona janë duke u hetuar në lidhje me keqpërdorimet me një tender.

“Konfirmojmë se kemi pranuar kallëzim penal për rastin në fjalë nga Policia e Kosovës, dhe për të njëjtin rast Prokuroria Themelore e Pejës ka marrë aktvendim për fillimin e hetimeve ndaj 5 personave; 4 prej tyre të dyshuar për veprën penale “keqpërdorim i pozitës zyrtare apo autoriteti zyrtar”, dhe 1 për veprën penale “mashtrim”, tha Prokuroria e Pejës për KALLXO.com.

Sipas burimeve, shefi i kabinetit të kryetarit Muhaxheri dyshohet se ka nënshkruar në mënyrë të kundërligjshme një kontratë të cilën nuk e kishte nënshkruar komisioni për pranim.

Sheremeti tha për se nuk është në dijeni se është duke u hetuar e as që është ftuar për t’u marrë në pyetje nga Prokuroria.

“Nuk është e vërtet kjo punë, nuk kam informatë për ketë punë, sigurisht nuk kam marrë asnjëherë ftesë prej Prokurorisë kur të marr do t’i përgjigjem”, tha Sheremeti.
Shtuar më 29/03/2019, ora 16:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori