Server: Kosova, duhet qeveri që ndërton shtet
Kosova duhet të ketë një qeveri stabile dhe kjo qeveri duhet të ketë disa prioritete që kanë të bëjnë me ndërtimin e shtetit.

Kështu ka deklaruar analisti amerikan i çështjeve të Ballkanit, Daniel Server, në një intervistë për Radio Kosova.

Ai ka folur edhe për Tribunalin që do të ngrihet së shpejti, duke thënë se ai duhet, dhe se pranimi për themelinimin e tij është një shenjë e pjekurisë së shtetit./albeu.com/

Shtuar më 11/08/2014, ora 08:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori