Sërish rritet numri i viktimave, Zaev merr një vendim
Për shkak të tragjedisë së madhe që ndodhi dje në orët e pas ditës në rrugën Shkup-Tetovë, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, pas përfundimit të seancës së jashtëzakonshme ka njoftuar se data 14 dhe 15 shkurt do të jetë ditë zie.

Këtë vendim e ka kumtuar vetë kryeministri Zoran Zaev, i cili mes tjerash ka shtuar se numri i viktimave ka arritur deri në 14 të vdekur.

Ndryshe, në Klinikat e Shkupit, ekipeshumta mjekësore janë të angazhuar në mjekimin dhe operimin e mbi 30 të lënduarve nga aksidenti tragjik.

Rrokullisja ka ndodhur në autostradën Shkup-Tetovë, në kilometrin e shtatë të saj


Shtuar më 14/02/2019, ora 08:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori