Serbia vazhdon të ndërtojë ne veri
Ka kohë që qeveria serbe po ndjek një politikë të atillë, që të vazhdohen sa më shumë ndërtimet në veri.

Momentalisht, qeveria e Serbisë po ndërton në pjesën veriore gjashtë ndërtesa dhe e gjitha kjo, "pa pyetur aspak" për institucionet qendrore në Prishtinë.

Rasti më i fundit dhe konkret për këtë është lagjia "Kroi i Vitakut".

Qeveria e Serbisë, jo vetëm që vazhdon të ndërtojë banesa, por ofron edhe benificione për serbët por edhe për banorët tjerë qoftë edhe shqiptarë në veri.

Por, ministri Dardan Gashi ka thënë se gjithç,a edhe këto ndërtime, do të trajohen sipas ligjeve në fuqi të Republikës së Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 03/08/2014, ora 11:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori