Serbia vë në gatishmëri ushtrinë, pret trazira me Kosovën
Kryetari i Këshillit të organizatave të veteranëve të Serbisë, Sasha Dujovic, ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Serbisë për ngritjen e gatishmërisë së ushtrisë dhe policisë serbe pas zhvillimeve të fundit në Kosovë.

Ai ka përshëndetur jgithashtu hapat e Aleksandar Vuçicit për zgjidhjen e situatës me bisedime, duke thënë se "zhvillimet e fundit në Kosovë paraqesin një nga kërcënimet më serioze të cilin ekstremistët shqiptarë po tentojnë ta zbatojnë", ka thënë Dujovic për "Tanjug". /albeu.com/
Shtuar më 05/02/2017, ora 08:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori