Serbia ia nis lobimit kundër Kosovës
Diplomatët serbë kanë nisur lobimin kundër Kosovës në qendrat më të mëdha botërore.

Një gjë e tillë bëhet për të penguar njohjet e reja për shtetin e Kosovës dhe për të mos e ndërkombëtarizuar si shtet Kosovën.

Shumë analistë mendojnë se që ti shpëtohet lobimit serb kundër Kosovës duhet që zyrtarët e lartë kosovarë të lidhin kontakte të forta me SHBA-në dhe me BE-në. /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2014, ora 15:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori