Serbia e kënaqur me raportin e Uilliamsonit
Qeveria e Serbisë ka mirëpritur njoftimin e Task-Forcës së BE-së për akt-akuzën lidhur me pretendimet se eprorë të UÇK-së mund të kenë bërë krime lufte.

Drejtori i të ashtëquajturës Zyrë e qeverisë së Serbisë për Kosovën, Marko Gjuriç tha se megjithatë këto janë vetëm akuzat dhe se kryesit e veprave kriminale duhet të dënohen.

“Ne mund të jemi të lumtur vetëm atëherë kur kryesit e krimeve të japin përgjegjësi për drejtësisë", tha Gjuriç.

Ai shtoi se Serbia mirëpret çdo aktivitet që çon në zbardhjen e krimeve makabre të cilat, sipas Uilliamsonit i kanë kryer zyrtarët e lartë të UÇK-së. /albeu.com/
Shtuar më 30/07/2014, ora 11:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori