Serbi, koalicion ultra-nacionalistësh
Kreu i diplomacisë kosovare, Enver Hoxhaj është shprehur për koalicionin mes Nikoliç dhe Daçiç, si një strukturë politike e cila paraqet një mesazh të keq për Kosovën dhe tërë rajonin.

Dy figura politike; ultra-nacionalisti Tomislav Nikoliç dhe ish-zëdhënësi i Milosheviçit, Ivica Daçiç, janë bërë sërish bashkë duke marrë përgjegjësinë që ta udhëheqin Serbinë në mandatin e ardhshëm. /albeu.com/
Shtuar më 29/06/2012, ora 11:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori