Serbi kapet me 33 derra të therur në makinë
Policia kufitare ka arrestuar një person në qytetin gjerman Passau.

Policia kishte ndaluar furgonin të cilin po e voziste një serb dhe në të cilin gjindeshin 33 derra të therur.

Derrat ishin futur në pjesën e pasmefurgonit dhe që mungonte plotësisht higjiena.

Pa frigorifer dhe pa asnjë masë mbrojtëse, derrat e therur ishin gjuajtur në pjesën e pasmefurgonit.

Policia supozon se derrat u transportuan për konsum njerëzor
Shtuar më 06/09/2019, ora 11:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori