Serbët vendosin për qeverinë e Kosovës?!
Ministri për Komunitetet dhe Kthim, Dalibor Jevtiç dhe deputetët në Kuvendin e Kosovës, Jasmina Zivkovic dhe Sasa Milosavljevic, sot kanë vizituar banorët e fshatit Ajnovce të Komunës së Kamenicës.

Në fjalën e tij, ministri Jevtiç tha se nëntë deputetët në Kuvendin e Kosovës do të jenë faktor vendimtarë për formimin e qeverisë së re të Kosovës.

Jevtiç, shoqëruar nga deputetë të tjerë serbë, kanë vizituar dhe një banor serb në Kosovë, Mladjan Paunovic.

Ai i ka treguar Jevtiçit dhe deputetëve se e ka shumë të vështirë jetesën në Kosovë. /albeu.com/
Shtuar më 05/08/2014, ora 10:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori