Serbët vazhdojnë të "injorojnë" shtetin e Kosovës
Pëlqej
Strukturat serbe në Kosovë po vazhdojnë ti injorojnë jo vetëm institucionet e Prishtinës, por edhe ata ndërkombëtare.

Rezistenca e tyre për të mos njohur ligjet dhe institucuionet e shtetit ku bëjnë pjesë po vazhdon këtu e 15 vjet pas luftës.

Analistët politikë vlerësojnë se si institucionet vendore, ashtu edhe ata ndërkombëtare janë përpjekur që serbët ti integrojnë në jetën politiko-shoqërore të Kosovës, por se kjo, edhe per faj te tyre, nuk ka ndodhur deri më tani.

Imer Mushkolaj mendon se serbët janë në kërkim të një pozicioni me më rëndësi në jetën politike të vendit dhe se në këto zgjedhje duket se po bëhen faktor vendimtar për qeverinë e ardhshme. /albeu.com/
Shtuar më 22/08/2014, ora 09:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori