Serbët padisin Daut Haradinajn, ja pse
Pëlqej
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka thënë në fillim të këtij muaji se nëse vëllai i tij ekstradohet në Serbi, atëhere mes Serbëve dhe Kosovës do të nisë lufta.

Kanë qenë këto fjalë që një organizatë jo qeveritare serbe i ka shfrytëzuar duke e paditur Haradinajn për nxitje urrejtjeje ndaj serbëve në Kosovë.

"Kjo deklaratë shkaktoi jo vetëm shumë ankth dhe frikë në të gjithë komunitetin serb, por kreu gjithashtu veprën penale të nxitjes së urrejtjes kombëtare, etnike, racore, fetare, intolerancës ose siklet", thuhet në padinë e planifikuar. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2017, ora 12:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori