Serbet nuk e vizitojne Shqiperine
Pëlqej
Serbët dhe kroatët renditen të fundit, sa i përket turistëve nga rajoni që kalojnë pushimet në Shqipëri.

Ndryshe nga shqiptarët e Kosovës, malazezët dhe maqedonasit, duket se serbët, por edhe kroatët nuk e ndajnë paragjykimin ndaj Shqipërisë.

Krere te turizmit në Shqipëri shprehen se mikpritja bëhet njëlloj për të gjithë, por se paragjykimi është i turistëve serbë.

Ndërkohë, shqiptarët "sillen" ndryshe nga serbët, pasi 12 agjenci turistike shqiptare kanë marrë pjesë në panairin e turizmit në Beograd./albeu.com/


Shtuar më 19/08/2014, ora 15:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori