Serbët kundër EULEX-it
Në disa lokacione në veri të Mitrovicës, janë vënë parrulla kundër EULEX-it.

Disa nga parrullat kanë patur mesazhe të tilla si "EULEX go home", "Armiqtë e popullit serb" etj.

Parrullat besohet të jenë vënë gjatë natës dhe ka patur kudo, në qendër të qytetit, pranë policisë dhe pranë gjykatës. /albeu.com/
Shtuar më 19/08/2014, ora 14:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori