Serbët janë gjithmonë me fituesin
Serbët nuk janë aspak të shqetësuar se përse Gjykata Administrative nuk e njohu zgjedhjen kryetar parlamenti të Isa Mustafës.

Ata janë të interesuar të hyjnë në qeveri, pavarësisht nëse fiton PDK-ja, blloku apo çfarë do lloj aleance tjetër që krijohet.

Zëvendëskryeministri në detyrë, kryetar i SLS-së, Slobodan Petroviç tha se serbët do të përkrahin ata që ia dalin ta fitojnë shumicën, transmeton Vesti.

Partia e udhëhequr nga Slobodan Petroviç, SLS nuk ka dalë aspak mirë në këto zgjedhje dhe kjo lidhet edhe me mosmarrëveshjet e brendshme.

Edhe Lista Serbe, subjekti politik me i madh serb ne Kosove ka dale me deklaraten se "serbet duan te jene ne qeveri, packa se kush fiton zgjedhjet". /albeu.com/

Shtuar më 27/08/2014, ora 15:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori