Serbët i gëzohen vendimit të Kurtit: Më 1 prill largohet komplet taksa (FOTO LAJM)

Mediat serbe menjëherë kanë raportuar për vendimin e kryeministrit Albin Kurti që të hiqet tarifa për lëndën e parë ndaj Serbisë dhe Bosnjë Hercegovinës

Agjencia e lajmeve Tanjug ka shkruar se ‘’ Kurti heq taksën për lëndët e para më 15 mars, ndërsa heq komplet taksën më 1 prill’’.

Po ashtu edhe B92 shkruan se ‘’Albin Kurti heqë taksën nga 15 marsi’’.

Veç Tanjug, B92 e Kurir të gjitha mediat e tjera kanë raportuar vazhdimisht për vendimin për heqje të taksës.

Në anën tjetër, nga Beogradi zyrtar ende nuk ka asnjë reagim lidhur me vendimin e kryeministrit Kurti për heqje të taksës.
Shtuar më 27/02/2020, ora 22:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori