Serbët do të bojkotojnë zgjedhjet?!
Serbët e Kosovës mund të bojkotojnë zgjedhjet e 8 qershorit.

Në rast se Republika e Kosovës nuk heq dorë nga simbolet e shtetit mbi fletëvotime dhe nëse nuk miratohet kërkesa që në këshillat e vendvotimeve në vendet me popullatë serbe të mos ketë komisionarë shqiptarë, atëherë veriu i Kosovës do t’i bojkotojë zgjedhjet e 8 qershorit.

Kështu ka deklaruar kryetari i komunës së Leposaviqit, Dragan Jabllanoviç, i cili është edhe anëtar i ekipit për zbatim të Marrëveshjes së Brukselit. /albeu.com/
Shtuar më 01/06/2014, ora 13:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori