Senatori McCain viziton Manastirin e Graçanicës
Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, në kuadër të vizitës së tij 2 ditore në Kosovë dhe pas takimit me Presidentin Hashim Thaçi, ka vizituar edhe Manastirin në Graçanicë.

"Sot, Senatori McCain me Presidentin Thaçi, pas dekorimit me "Urdhrin e Lirisë", ishin në vizitë në Manastirin e Graçanicës, për të parë kulturën e ndryshme, dhe u ndal në Soma Book Station për një makiato të Kosovës", thuhet në njoftimin e Ambasadës Amerikane. /albeu.com/

Shtuar më 14/04/2017, ora 13:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori