Senatori i Trump viziton Serbinë, do diskutojë për Kosovën
Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, pritet të zhvillojë sot një vizitë në Beograd.

Sipas agjendës së tij, McCain do të takohet me kryeministrin serb Aleksandar Vuçiç.

Ata pritet të diskutojnë lidhur me zhvillimet e fundit në Serbi, ndërsa një rëndësi e veçantë do ti kushtohet edhe situatës dhe marrdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 10/04/2017, ora 09:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori