Selimi: Nuk ka qeveri Thaçi 3
Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi është shprehur i bindur se nuk do të ketë qeveri Thaçi 3.

Sipas tij, vendi nuk mund të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme, pasi e ka shumicën dhe se PDK-ja nuk ka partner në koalicion.

"Nuk mund të shkohet në zgjedhje të jashtëzakonshme pse PDK’së nuk i mjaftojnë votat që i ka marrë me 8 qershor”, tha Selimi për ‘Epoka e Re’ .

Rexhep Selimi ka theksuar se Kosova sot e ka një shumicë dhe ai është koalicioni LDK-AAK-NISMA-Vetevendosje. /albeu.com/
Shtuar më 25/09/2014, ora 09:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori