Selimi: Hoxhaj nuk ka thënë të luftohet në Siri
Institucionet e Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj asnjëherë nuk ka bërë thirrje që të luftohet në Siri.

Kështu ka deklaruar zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi.

Ai ka shtuar se disa radikalë po përpiqen tiu shmangen veprimeve të tyre dhe tua lënë fajin institucioneve.

Petrit Selimi ka nënvizuar se Kosova do të mbështesë gjithnjë ata persona që promovojnë vlera euro-atlanetike. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2014, ora 15:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori