Selimi e Hasani: Do ta mbrojmė edhe me luftė lapidarin
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Dy deputetė tė Kuvendit tė Kosovės, Rexhep Selimi i Vetėvendosjes dhe Nait Hasani i PDK-sė, nuk pėrjashtojnė mundėsinė e shpėrthimit tė njė konflikti nė Luginė tė Preshevės nė qoftė se autoritetet serbe ndėrmarrin hapa pėr heqjen e lapidarit tė UĒPMB-sė.

Deputeti i Lėvizjes Vetėvendosje, Rexhep Selimi ka thėnė se situata nė Luginėn e Preshevės mund tė eskalojė nė rast sė preket lapidari i UĒPMB-sė nė Preshevė.

Ai ka shtuar se ata qė e pėrjashtojnė luftėn si mundėsi pėr t’i mbrojtur shqiptarėt, gabohen.

“Sulmi i Serbisė ndaj lapidarit ėshtė edhe sulm ndaj shqiptarėve. Nuk po them e as nuk po thėrras pėr mobilizim, por po e tėrheq vėmendjen se situata mund tė eskalowj. Po them se lufta mund tė ndodh”, ka thėnė Selimi nė Rubikon tė KTV-sė.

Edhe deputeti i PDK-sė, Nait Hasani, ka qenė nė tė njėjtėn vijė me Selimin sa i pėrket lapidarit tė UĒPMB-sė.

Ai ka thėnė se shqiptarėt e Kosovės janė tė gatshėm t’i mbrojnė shqiptarėt nė Luginėn e Preshevės.

“Jemi tė gatshėm t’i mbrojmė tė drejtat e tyre edhe me luftė. Do tė shkojmė t’i mbrojmė shqiptarėt nėse preket lapidari”, ka thėnė Hasani.
Shtuar më 15/01/2013, ora 22:01
ILIRIDA ISAMILI
e Mërkurë 16 Janar 2013, Ora 15:41


PO PRA ,POPULLI I LUGINES SE PRESHEVES NUK ESHTE I VETEM , E KA TERE KOMBIN PRAPA VEHETES ...,
TE LUMTE NAIT, TE LUMTE REXHE .......,
ILIRIDA ISAMILI
e Mërkurë 16 Janar 2013, Ora 15:42

PO PRA ,POPULLI I LUGINES SE PRESHEVES NUK ESHTE I VETEM , E KA TERE KOMBIN PRAPA VEHETES ...,
TE LUMTE NAIT, TE LUMTE REXHE .......,
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.