Sekretari i përgjithshëm i AAK-së sulmon opozitën: Hipokritë
Mocioni për shkarkimin e ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo, nuk ka kaluar në seancën e sotme të Kuvendit.

Pavarësisht kërkesave për shkarkim e protesta, partitë opozitare i mblodhën vetëm 27 vota pro këtij mocioni, ndërsa 40 vota ishin kundër dhe një abstenim.

Këtë situatë e ka vlerësuar si hipokrizi sekretari i përgjithshëm i AAK-së, Valon Tolaj.

Tolaj u ka kërkuar partive opozitare që të sqarohen para publikut pse nuk e votuan atë që e kërkuan vetë.

Reagimi i plotë i Tolajt:
E pakuptueshme dhe hipokrizi.
Kerkuan seance dhe ngriten mocion per shkarkimin e nje ministri. Gjithe diten vajtuan e fajesuan Kryeministrin Haradinaj. I terrorizuan qytetaret me fjalime te llojllojshme.
Krejt ne fund, mocionin e kerkuar vet, nuk e votuan as gjysma e tyre. Nga 59 deputet te opozites, vetem 27 votuan. Te tjeret iken nga votimi. Veq ata vet e dijne arsyen ?!
Dhe krejt ne fund dalin ne konference shtypi dhe vazhdojne vajtimin qysh deputetet e pozites nuk i mbeshteten ne mocion.
Tregojuni qytetareve pse nuk votuat ate qe vet e kerkuat ?! /albeu.com/
Shtuar më 03/10/2017, ora 21:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori