Sejdiu u takua me Munchow
Zhvillimet e përgjithshme në vendin tonë ishte tema e bisedës me ish presidentit Fatmir Sejdiu dhe deputetin Volker Munchow Mdl. Rrjedha e bisedës është fokusuar tek zhvillimi më i shpejtë ekonomik i Kosovës dhe Gjermania të japë ndihmesën e saj në këtë drejtim.

Munchow theksoi gatishmërinë e vazhdueshme të Gjermanisë, përkatësisht të bizneseve gjermane që të kenë kontaktet me institucionet e Kosovës më qëllim të nxitjes së një zhvillimi më të shpejtë. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2013, ora 14:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori