Seanca solemne për shënimin e 5-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë
Në mbledhjen e kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës është shqyrtuar sot përgatitjet për mbajtjen e Seancës solemne për shënimin e 5-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, e cila do të mbahet ditën e diel, më 17 shkurt 2013, duke filluar në orën 15:00.


Në këtë seancë solemne, pos deputetëve aktualë dhe krerëve shtetërorë të Republikës së Kosovës, do të marrin pjesë edhe personalitete politike ndërkombëtare dhe nga shtetet fqinje, si dhe ish-deputetët nënshkrues të Deklaratës së Pavarësisë. Janë ftuar, ndërkaq, edhe personalitete të ndryshme të jetës politike, kulturore dhe fetare të Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 15/02/2013, ora 15:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori