Seanca konstituive do të mbahet më 12 shtator
Seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës është vendosur të mbahet më 12 shtator në orën 10.00.

Kjo datë dhe orë është lënë, pas takimit mes përfaqësuesve të PDK-së, minoriteteve dhe Flora Brovinës.

Ne seance pritet qe ceshtja kryesore te jete votimi i kreut te parlamentit.

Gjykata Kushtetuese i dha te drejte PDK-se qe te kete mundesine ta zgjedhe kryetarin nga rradhet e saj. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2014, ora 12:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori