Sasi të konsiderueshme të grurit në rezervat shtetërore të Kosovës
Zëdhënësja e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Arta Istrefi njoftoi se gruri do të jetë një nga produktet e para do të hyjë në rezervat e shtetit të Kosovës.

“Jemi ne fazën e fundit të procedurave të prokurimit ku është shpallur tenderi për furnizim dhe tenderi për deponim. Gjithsejt do t’i këmi 1 mijë e 100 ton vlerë të grurit të grumbulluarë gjatë këtij viti dhe presim që gjatë nëntorit të përfundojnë të gjitha procedurat dhe të kemi produktin e parë si rezervë shtetrore të Kosovës”, ka theksuar Istrefi për RTK. /albeu.com/
Shtuar më 15/10/2012, ora 13:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori