Sami Lushtaku edhe në burg merr 13 mijë euro
Pëlqej
Sami Lushtaku ka 14 muaj që qëndron në burg dhe për këtë periudhë kohe ka arritur të marrë 13.300 euro nga buxheti i shtetit të Kosovës.

Kanë kaluar gati 1 vit prej se kur këmba e tij nuk shkel në Skënderaj, ku dhe është zgjedhur kryetar komune,e sërish rroga nuk i ndalet.

Sami Lushtaku është arrestuar që më 1 qershor 2013-të, nën dyshimin për krime lufte.

Ai merr 950 euro pagë ne muaj, edhe pse është në paraburgim. /albeu.com/
Shtuar më 18/08/2014, ora 09:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori