Rusët zbulojnë armën e tmerrshme që paralizoi luftanijen amerikane (FOTO & VIDEO)

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
"Avionët rusë janë të pajisura me sisteme të avancuara elektronike që mund të neutralizojnë shumë lehtë anijet ushtarake amerikane".

Kjo ishte deklarata e fortë e bërë nga një zyrtar i Ministrisë së Mbrojtjes së Federatës Rusë në një emision televiziv duke risjellë në vëmendjen e botës Luftën e Ftohtë, përcjell Albeu.com.

Në edicionin e lajmëve i risoll në vëmendje një episod i disa viteve më parë, ku sipas rusëve, një avion Sukhoi 24 paralizoi sistemin elektronik të destrojerit amerikan "Donald Cook" në detin e Zi.

Sistemi quhet "Knibiny" dhe mund të nxjerrë jashtë funksionit sistemin elektronik të avionëve, anijeve apo sistemeve anti-ajrore nëpërmjet valevë elektromanjetike. /albeu.com/

Shtuar më 19/04/2017, ora 17:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.