Rreth 73% e të rinjve të papunë
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Niveli i papunësisë mes të rinjve të moshës nga 15 në 24 vjeç në Kosovë është shumë i madh. Kështu tregon raporti më i fundit i publikuar nga Agjencia për Zhvillim e Kombeve të Bashkuara në Evropë.

Sipas këtij raporti rroga mesatare në Evropë në sipërmarrjet private është 260 euro, gjysma me atë që marrin punonjësit në Maqedoninë fqinje, ndërsa 44.5 përqind e personelit po në sipërmarrjet private është punësuar falë rekomandimeve. /albeu.com/
Shtuar më 16/05/2012, ora 09:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit