Rradhë të gjata të pushuesve kosovarë ne doganën e Morinës
Turistët shqiptarë nga Kosova kanë krijuar një rradhë të gjatë automjetesh në aksin Kukës - Morinë.

Rradhët kilometrike janë krijuar në këtë pikë kufitare, pasi shumë shtetas të Kosovës kanë përfunduar pushimet, transmetojnë mediumet kosovare.

Shumë prej tyre kanë thënë se një arsye tjetër se përse kthehen është edhe fakti se fëmijët e nisn shkollën.

Megjithëse, sportelet kanë punuar me kapacitet të plotë, rradhët e gjata dhe trafiku i rënduar kanë qenë të pashmangshme. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2014, ora 11:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori