Rompuy: Serbia të normalizojë raportet me Kosovën
Presidenti i Bashkimit Evropian Herman Van Rompuy, pas takimit me kryeministrin e Serbisë Ivica Daçiq ka përshëndetur përparimin e qeverisë së Serbisë në dialogun me Kosovën.

“Besoj se kryeministri Daçiq do të bëjë gjithçka për të afruar Serbinë kah BE-ja dhe për të normalizuar raportet me Kosovën”, që është thelbësore për marrjen e datës për bisedime”, u shpreh Van Rompuy, raporton REL.
Shtuar më 18/01/2013, ora 12:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori