Rikthehen shirat, në këto ditë priten ulje të temperaturave
Pëlqej
Java e ardhshme e gushtit pritet të rikthejë reshjet e shiut në pjesën më të madhe të vendit dhe rajonit.

Dy ditët e para të javës që vjen pritet të ruajnë temperaturat e larta por në mesjavë meteorologët parashikojnë ulje të ndjeshme të temperaturave dhe reshje shiu.

Sa i përket fushave barike nuk do të ketë luhatje të mëdha, me vlera minimale nën normalen dhe me 1-3 milibar mbi vlerat e normales, ndërsa në fushat termike do të ketë rënie të temperaturave për 2-4 gradë Celsius nga mesi i javës.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-32 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-7m/s.

Por pushuesit e ditëve në vijim do të kenë mundësi të shijojnë përsëri temperaturat e larta në dunjavën e ardhshme. /albeu.com/


Shtuar më 12/08/2018, ora 18:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori