Rezultati final: Balotazh nė Ferizaj
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, nė takimin e mbajtur sot, ka miratuar rezultatet e zgjedhjeve tė jashtėzakonshme pėr kryetar komune nė Ferizaj, tė procesuara nga Komisioni Komunal i ZgjedhjeveFerizaj.

“Komisioni Qendror i Zgjedhjeve fillimisht konstaton se zgjedhjet nė Ferizaj u organizuan sipas planit tė paraparė operacional dhe nė atmosferė tė qetė e pa probleme. Tė gjitha vėrejtjet dhe ēėshtjet e ngritura, vėrejtjet dhe shqetėsimet, gjatė ditės sė votimit janė shqyrtuar me prioritet nga KQZ-ja dhe janė evituar me kohė”, thuhet nė komunikatėn e kėtij organi.

E njėjta thekson se nė zgjedhje kanė marrė pjesė 28,643 votues, ose 30.6%.

“Komisioni Qendror i Zgjedhjeve konstaton se rezultatet sipas pilot-projektit ‘K-vote’, tė dhėna nė konferencėn e orės 20.00, janė identike me rezultatet e pranuara nga Komisioni Komunal i Ferizajt”, thekson komunikata.

Sipas rezultateve tė KQZ-sė, qė mbėshteten nė mbi 99 pėr qind tė votave, kandidati i PDK-sė, Agim Aliu, ka fituar 40.7 pėr qind tė votave, kurse Adem Salihaj i LDK-sė 24.09 pėr qind.

Tė dy kandidatėt shkojnė nė balotazh. /albeu.com/
Shtuar më 30/04/2012, ora 10:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.