Rexhepi nuk mund të shkarkohet!
Shkarkimi i ministrit të MPB-së, Bjaram Rexhepi shihet si pamundësi nga profesorët e të Drejtës Kushtetuese, Riza Smaka dhe Xhavit Shala. Vetëm kryeministri i vendit, Hashim Thaçi ka të drejtën kushtetuese për ta shkarkuar Rexhepin.

Sipas Epokës së Re, mocioni i Lëvizjes Vetëvendosje pritet hidhet sot në votim në Kuvend. Smaka dhe Shala, interpelancën e Lëvizjes Vetëvendosje e kanë konsideruar më shumë si marketing politik. /albeu.com/
Shtuar më 04/04/2013, ora 09:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori