Rexhepi: 3 të mitur shkruan grafitet në Manastirin e Deçanit
Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, në një prononcim për RTK, kanalin në gjuhën serbe ka deklaruar se grafitet me mbishkrimin “UÇK”, “ISIS” e “AKSH” në pronën e Manastirit të Deçanit, janë shkruar nga tre të mitur.

“Kemi informacione se janë shkruar nga tre të mitur. Por policia po vazhdon hetimet. Ky është një akt vandal dhe policia do të flasë me prindërit e tre të miturve në mënyrë që gjeste të tilla mos të përsëriten”, ka thënë Rexhepi.
Shtuar më 13/10/2014, ora 20:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori