Reshjet e para të borës, policia bën apel tek qytetarët që të shtohet kujdesi
Policia e Kosovës ka bërë apel për qytetarët që të kihet kujdes më të shtuar gjatë vozitjes që bëjnë në këto ditë të ftohta me borë.

Policia përmes një postimi në Facebook ka shkruar se veturat duhet të kenë pajisjet dimërore dhe kjo është kërkuar që nga 15 nëntori e deri më 15 mars.Ky është shkrimi i plotë i Policisë së Kosovës:

Nga data 15 nëntor deri me 15 mars, kërkohet që mjetet në qarkullim t’i kenë pajisjet dimërore.Apelojmë për të gjithë shoferët që të kenë kujdesshtuar për shkak të të reshurave atmosferike – dëborës.
Shtuar më 03/12/2019, ora 16:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori